Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Seaflea Minimost

Seaflea Minimost apod. 9 roků 4 měsíců #3400

  • richard
  • Avatar uživatele richard
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 151
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
Akorát z toho není vidět konstrukce kostry aby se to nekroutilo. Co je páteř a co žebra.
Bacha na vztlak aby to mělo dost vysokej zadek a čelo. U těchto hraček tam rádo teklo přes čelo když to nejelo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Seaflea Minimost apod. 9 roků 4 měsíců #3401

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Z duvodu moji naprosty nezkusenosti ohledne konstrukce lodi jsem momentalne ve stavu, ze mam plan postavit to prakticky bez kostry.

Nosnou pater by mel tvorit "prostorovy ram" stredniho tunelu, coz bude prakticky uzavreny lichobeznik svazany se dnem a kolem okraje kokpitu se chystam vytvořit borty jako ma kanoe aby mi tam neteklo. (Na nacrtku jsou naznaceny.)

Dneska jsem prohlizel dostupny late a nejlepší mi pripada 32x18mm ktery hodim natojato. Chci je udelat prodlouzeny a to tak, aby zaroven zpevnily horni palubu proti pruhybu, castecne by teda mely suplovat ram. Ohledne podlahy - tam plánuju svázat dohromady vnitrni pricny late (asi dve) a vnejsi podelny late (taky dve - co drzej směr) aby podrzely tvar dna.

Další výztuhy by mohly byt zevnitř na bocich.

Mel jsem svoji laminatku vykuchanou na holej trup, tak mam trochu predstavu, co to dela když to není nicim vyztuzeny.
Poslední úprava: 9 roků 4 měsíců od Viky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Seaflea Minimost apod. 9 roků 4 měsíců #3402

  • richard
  • Avatar uživatele richard
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 151
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
Já bych to udělal jako klasickou konstrukci překližkovou páteř (bočnice stř. tunelu spojená se zadním čelem)a do toho překližkový žebra podélně spojený latěma 20x20 jen boční lať 40x20 na výšku a zahoblavat na uhel paluby a dna.
Poslední úprava: 9 roků 4 měsíců od richard.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Seaflea Minimost apod. 9 roků 4 měsíců #3403

  • Viky
  • Avatar uživatele Viky
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 369
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 2
Myslim ze se v nazoru na to v zasade nelisime.

Mam objednanou 6mm preklizku na obsivku a 9mm preklizku na vyztuhy.

Spojit bocnice tunelu se zadnim celem samozrejme chci a musim, vynese mi to dobre sily od motoru do konstrukce. O to tensi muze byt zadni celo.

Co se tyka zeber, tak chci preklizkovy zebro cca 190cm pred zadnim celem a zhruba v pulce (90cm) jeste jedno z tenky late (nejspis 40x14mm nebo 12mm).

Dno bych chtel udelat tak, ze ho nejdriv olaminuju a pak zvenku nalepim ty late na drzeni smeru. Zvysi to tuhost dna a kdyz podru late, neposkodim si vodotesnost.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Seaflea Minimost apod. 9 roků 4 měsíců #3404

  • richard
  • Avatar uživatele richard
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 151
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
To nebude mít tuhost žebra musí být max 50 od sebe a podélné latě max 20 od sebe. Posílám skicu jak bych to viděl já. Nedával bych tam vodící latě ale flosnu bude to ovladatelnější.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Seaflea Minimost apod. 9 roků 4 měsíců #3405

  • richard
  • Avatar uživatele richard
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 151
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 1
ebro004.jpg
Poslední úprava: 9 roků 4 měsíců od richard.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.183 sekund
Powered by Kunena fórum