Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rychloměr na člun

Rychloměr na člun 10 roků 5 měsíců #1458

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
OK :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun 10 roků 5 měsíců #1462

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
dovezu, přiměříme, dorovnáme B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun 10 roků 5 měsíců #1466

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun 10 roků 5 měsíců #1519

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Maxi, tak známý má skoro celý Seat Cordoba 1.9D, chybí pouze altík, přední blatníky a předek až po motor (chladič, stěna, světla nárazník atd.) Je to v Křižanovicích u Vyškova, nechceš si to odvézt celé? Na motoru je všechno krom toho altíku...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun 1 rok 7 měsíců #9833

  • Brtník
  • Avatar uživatele Brtník
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Ad rychloměr… Tak s tím jsem před mnoha léty (v minulém století) také laboroval, ale šel jsem na to mechanicky. Měl jsem otáčkoměr, ten jsem opatřil tenkým ocelovým lankem na konci kterého byla plastová vrtulka z lodního modelu průměr asi 3 cm. Otáčkoměr jsem připevnil na zrcadlo, elegantním obloukem do vody lanko hodil… Vrtulka sice makala, ale začala z vody vyskakovat jako létající ryba. Docvaklo mi, že bude nutné ji zatížit i z mosaze jsem vyrobil luxusní kapku. Na jedné straně jsem do navrtaného otvoru napájel ocelové lanko, na tenčí straně byl závit, na kterém byla našroubovaná vrtulka. Další pokus. Tentokráte vrtulka nevyskakovala a otáčkoměr se roztočil, ručka asi v polovině stupnice, čili ideální stav. Tak včil jen ocejchovat (nevím, zda už byly GPS) a heuréka… Pravda, bude to poněkud překážet, ale hlavně, že jsem zvítězil. No, nepřekáží mi to tam – ani ne po minutě provozu se lanko u otáčkoměru uklepalo a ladným obloukem se odporoučelo ke dnu vč. vrtule i kapky.
Na co měření?! Na hráz dojedu asi za hoďku, nastavení plachet cejtím tak proč si komplikovat život. Na druhou stranu koukat takový retro měřák by věru nebylo špatné.
Brtník,
maličký námořník v krabičce od mýdla...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rychloměr na člun 1 rok 6 měsíců #9839

  • No_Michal
  • Avatar uživatele No_Michal
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 17
  • Karma: 1
Tak rychlost dnes ukáže na lodi každý chytrý telefon. Ale je to věc, kterou na palubě pořád v ruce držet nechcete. Z přístrojové desky neustále padá na zem, v silném slunci je houby vidět a vybíjí se tomu baterie...
Než hyzdit dřevěnou krásu nějakým moderním digitálem, raději nic. Velmi chápu tu snahu s modelářskou vrtulkou :cheer:
Já jsem ale po retro, avšak funkčním, budíku velmi toužil. A toto je výsledek

IMG-20190815-WA0009.jpg


Ručička ukazuje aktuální rychlost v km/hod, maličký dispay v uzlech. Signál z GPS nabíhá do pár sekund od zapnutí klíčku zapalování.
Ze zadu místo náhonu na hřídel je konektor napájení a podsvícení. Né že bych s tím jezdil v noci, ale je to efektní :cheer:
Také tam je malinký konektor GPS antény


IMG_20190803_192101.jpg


No a tohle je plán do budoucna (možná) :silly:

IMG_20190710_220704.jpg


Pokud by to někoho zlákalo, někde ve fóru je víc, nebo se o detaily rád podělím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958, Ondro
Vygenerováno za 0.199 sekund
Powered by Kunena fórum