Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: TUMMLER SB 75/1

TUMMLER SB 75/1 9 roků 4 měsíců #3390

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

TUMMLER SB 75/1 9 roků 4 měsíců #3391

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Já jsem sehnal toto:


Technické údaje:
motor dvoutakt OTTO - motor s vratným vyplachováním
váha motoru: okolo 11 kg dle typu
Svíčka: Brisk N 19 nebo N 19 C pro dvoudobé motory, C=měděné konntakty pálení
palivo: AB speciál, ředěno olejem 1:50, SAE 40 API - TB, nebo ekologickým olejem dle návodu na nádobě, speciál možno
nahradit naturalem 95, olej nejlépe LS LOW SMOKE OIL Husgwarna, s tímto olejem nezůstane na přiloženém prstu ke
spalinám z výfuku žádná stopa
náplň oleje: v převodovce 65 cm3
ve skříni ložiska 40 cm3, dříve se používalo gufero jednobřité, dnes už standartně dvoubřité a začíná dávat
tříbřité
elektronická výzbroj: 6V/20W střídavý proud
přerušovač: 0,4mm
předstih zážehu: 3.5mm před horní úvratí
jízdní rychlost: max 20 km/h podle tvaru lodě a zatížení, nejlépe na 3/4 páky plynu, Fin s ním dvacet jede, Pirát zatím nevím
nádrž paliva: 2,75 litru
spotřeba: 0,5-1,3 l/h dle výkonu motoru, počítám li správně akční rádius kolem 100km
nastavení jehly karburátoru: 4-tý vroubek ze shora dle typu a opotřebení karburátoru, při dolaďování možno posunout
startovací zařízení: lanové se samočinným navíjením. U starších typů bez navíjení, u některých typů možno vyměnit.
chlazení: vodou, membránovým čerpadlem. Trysky jsou hodně náchylné, motor je při delší době bez provozu (cca týden) dobré
skladovat bez vody, nejlepší je profouknout chladící systém v opačném směru kompresorem (vyfouká se voda i
usazeniny a profouknou se trysky), před opětovným použitím se má chladič nejdříve naplnit vodou pod mírným
tlakem dostal jsem k tomu i velkou injekční stříkačku (profouknou se sedlé trysky, motor neběží bez vody)

vyrovnání motoru na lodi:
Podélná osa lodě a nástrčný hřídel motoru mají být v jedné přímce, motor by měl být uložen šikmo a to u svíčky cca 3 cm výše aby docházelo ke správnému vyplachování.
Páka se zasune do spodního pouzdra, uvolní se svírací šrouby a motor ve vykývne směrem dolů, až se střed vrtule nalézá asi 160 mm pod hladinou, svírací šrouby se utáhnou.
nástrčný hřídel s vrtulí: běžně se používá vrtule se stoupáním 133 mm, pro těžké lodě se stoupáním 100 mm. Vrtuli s vyšším
stoupáním lze použít i na lehčí, zvýší se rychlost, neúměrně více však spotřeba
zastavení motoru: uzavřít kohout na přívodu paliva, stisknout zkratovací knoflík a držet až se motor zastaví. Zdvihnout motor
(hřídel) do horní polohy, přistávat setrvačností. Některé typy držáků, spíše ty starší mají polohy motoru tři, ve
střední vrtule jen tak čeří vodu a dá se pomalu dojíždět ke kraji. Hrozí však ohnutí hřídele, pro začátek je lepší
zastavovat i startovat motor ve vodě, následně se učit hřídel volně do vody vpouštět i vyndavat. Startuje se vždy s
přidaným plynem, před startem je dobré párkrát motor pomalu protočit.
upozornění: před startováním s ponořenou hřídelí natočit loď do volného směru
uložení na zimu: - vyprázdní se nádrž a karburátor
- vyfouká se voda z čerpadla a chladícího systému
- vyšroubuje se svíčka a otvor se naplní asi 5 cm3 motorového oleje
- motor se přikryje a uloží v suché místnosti

A servis : Brezík Michal
Rokycany
tel: 723 144 515
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: baldy, Milda

TUMMLER SB 75/1 9 roků 4 měsíců #3392

  • baldy
  • Avatar uživatele baldy
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 6
  • Karma: 0
srdečná vďaka za stručný popis v zrozumiteľnej reči.Je to v skratke to isté ako v
nemeckom origináli.

Baldy
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

TUMMLER SB 75/1 7 roků 11 měsíců #5772

  • icewing
  • Avatar uživatele icewing
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
Zdravím tummleráky. Dostal se mi do ruky jeden půdní tummler 2.5ps ale měl přirezlý kroužky. Podařilo se mi je uvolnit ale bohužel horni sem zlomil. Nemá někdo tucha kde sehnat náhradní nebo jestli se dá nějakým jiným lépe dostupným nahradit díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

TUMMLER SB 75/1 7 roků 11 měsíců #5773

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Ahoj, zkus to tady: www.buzuluk.com/cz/divize-pistni-krouzky...ogram/pistni-krouzky Z 90ti% jsem vždy uspěl
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.207 sekund
Powered by Kunena fórum