Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Propeller na Wartburg 900

Propeller na Wartburg 900 4 roků 6 měsíců #8854

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Premeral som este raz presne konus na hriadeli. Prikladam parametre.


Knushriadeanavrtuu.jpg
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Propeller na Wartburg 900 4 roků 6 měsíců #8860

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Tak vyzera ze sa na mna usmialo stastie a nemecky E bay vydal svoje poklady :-). Podarilo sa mi kupit original vrtulu z 900vky Wartasa skoro v 100% stave v krasnej hnedej patine. Uz sa tesim na lestenie. Konus sedi ulne spickovo 15 na 20 mm na 55 mm vyske vrtule. Takze vrtula bude 2 cm od konika.Primer je 24 cm. Bronz tak ako bola povodne na lodi. Spicku hriadela som mal. Dakujem tymto aj Maxikovi aj Ondrajsovi, ze sa mi snazili pomoct. Nakoniec som ju predsa zohnal aj ked som uz vôbec nedufal :( po 5 mesiacoch hladania. Takze velka radost. Posielam aspon rychlu fotecku.


IMG_1579.JPG


IMG_1582.JPG
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Propeller na Wartburg 900 4 roků 6 měsíců #8861

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Ahojte,

tak som zacal vrtulku cistit. Klasika ocot + voda 1:1 na hodinku ponorit. Umyla sa od prachu ale patina sa ani nepohla. Bola sice bez flakov ale stale uplne hneda s patinou akoby bola nalakovana. Asi je to uz fakt stara pani :woohoo: Tak som musel pristupit k drastickejsiemu rieseniu. Pouzil som Wessex Propeller Cleaner a krasne sa ukazala bronzova mozaika. Co teraz ? Mam to este lestit ? Paci sa mi to ale myslim si ze su na kove otvorene pory a ze ked to vylestim tak bude mat povrch vyssiu odolnost proti korozii. Mate s tym niekto skusenost ?



IMG_1583.JPG
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Propeller na Wartburg 900 4 roků 3 týdnů #9209

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Tak jeden maly kusok lode je skoro dokonceny.
Na vrtuli boli 3-4 mensie oderky na hrane - takze bolo treba dopasovanie nerovnosti na listoch. Bolo treba dreveny spalik a medene kladivko. Hodinarska praca ale nerovnosti su prec :) . Potom lahko dorovnat vyrovnane obrusene obluky a hranky - jemnym pilnikom. Po vycisteni agresivným "Proppeler cleanerom" od Wessexu sa odstranili aj vrstvy kde uz zacala lahka korozia ( zelene skvrny ) a vznikli dam male jamky. Zvarac s mosaznou elektrodou by bol na dlhe lakte, takze normálny klampiarsky cin a zaliat let lampou. Jamky su uz tiez prec. Bolo ich tam celkom vela ked som sa pozeral pod lupou tak sa zaliali aspon tie velke, ktore by mohli spustit kavitaciu. Vsetko ostatne povodne s hnedou patinou bolo OK. Hneda patina je zdravy povrch - zelena patina je zla sprava - zacala korozia :angry: No a nakoniec prebrusit a vylestit. Najprv 3 urovne smirgloveho papiera, porom zelena pasta a nakoniec klasicky cistic na mosadz uz len na lesk. Vsetko rucne. Vrtulka uz vyzera skoro OK. Este ma na nej trochu mrzi otlcena hrana z vnutornej strany na osovej casti. Predpokladam ze to niekto daval dole z konusoveho hriadela kladivom. Takze ked sa dostanem k nejakemu solidnemu sustruznikovy tak to zapasujem cca 1 mm a bude ako nova.


Snmkaobrazovky2020-04-02o19.09.52.jpg


Snmkaobrazovky2020-04-02o19.10.12.jpg
Poslední úprava: 4 roků 3 týdnů od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Propeller na Wartburg 900 4 roků 3 týdnů #9210

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Hračičko B) Ne,ne, děláš to správně,chlape :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Propeller na Wartburg a nová hriadeľ 3 roků 3 týdnů #9502

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 419
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Tak sa mi konecne podarilo dokoncit novu hriadel. Zachoval som povodny dlzkovy rozmer ale zmenil som priemer z 21 mm na 22 mm. Dovod bol ten ze prerabame kozlik a pojde do neho nova mosazno neoprenova vlozka a ta je len 22 mm. Chcel som zachovat povodnu prirubu a rovnako aj prechod cez puzdro Stevenky je 21 mm tak som cca na 40 cm dlzke nechal stiahnut hriadel na 21 mm. Osadenie vrtule je na konus z 15 na 22 mm a perko ( 6x6x40) do drazky na vrtuli. Ukoncenie hriadela respektuje povodne vyhotovenie a je napasovane na origo vrtulu. No a este fixacia vrtule sa mi uplne nepozdavala v povodnom prevedeni. Bola tam len taka jednoducha matica ( tak 1/2 slivka z bronzu a z boku bol jeden maly srobik :dry: . Takze sme vymysleli 2 matice z 6hranu mosadze. Zavit je 14 mm na 1,5. Prva matka 1,5 cm, druha 3 cm. Druha matka ako kontra je zaslepena a ako poistka ide cez matku do hriadela 6 mm nerezova imbusova skrutka. Tak toto by uz malo byt OK. Matky samozrejme este zalestim. Uz cakam ako na spasenie na dokoncenie kozlika a rad by som dopasoval ( kozlik - stevenku - prevodovku v kolone na lodi aby sme to vycentrovali ).


1_2021-03-30.jpg


2_2021-03-30.jpg


3_2021-03-30.jpg


Hriadel stiahnuta z 22 na 21 mm koli povodnej prirube a puzdru v Stevenke


1_2021-05-19.jpg


2_2021-05-19.jpg



Detail poloziek v Stevenke. Gulove puzdro ma 21 mm a ma chladiace drazky takze to som nechcel zvacsovat.

5_2021-03-30.jpg
Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.163 sekund
Powered by Kunena fórum